Multimar Propolis (Çiğnenebilir form) SSS

Arıların, ağaçların ve bazı otsu bitkilerin kabuk, tomurcuk, yaprak ve benzeri kısımlarından, reçine, çiçek özü, balmumu, fenolik bileşikler, uçucu yağlar gibi maddeleri toplayıp, ürettikleri enzimlerle karıştırarak yaptığı ve kovan içerisinde birçok amaca yönelik olarak kullandığı, zamk gibi yapışkan, reçinemsi kokulu ve rengi koyu sarıdan kahverengiye kadar değişen bir maddedir.    
  Bağışıklık sistemini destekler. Hastalık etkenlerine karşı vücut direncinin yükseltir.  Antioksidatif etki açısından propolis diğer arı ürünleri arasında en yüksek etkiye sahiptir. Soğuk algınlığından korur. Akne ve uçuk için haricen kullanıldığında etkilidir. Bademcik iltihabı, farenjit, larenjit için etkilidir. Ağız ve boğaz mukozası sorunları için etkilidir. Dişeti hastalıklarına karşı koruyucudur. Bioflavonoidler bakımından zengindir. Propolis ile ilgili yapılan araştırmalar bu maddenin ülserler, iltihaplı hastalıklar ve yanıklar için olumlu etkileri olduğu sonucunu ortaya koymuştur. Japon Kanser Araştırma Kurulu tarafından 1991 düzenlenen toplantıda propolisin anti-kanser etkisiyle ilgili tebliğ sunulmuştur. Amerikada yapılan bir araştırmada propolisteki caffeic asit esterlerinin bağırsaktaki kanserli hücrelerin büyümesini inhibe edici özellikte olduğu görülmüştür.Yaraların iyileşmesinde hücre yenileyici olarak etkilidir. Mikroptan arındırıcı, bakteri üremesini durdurucu, iltihap giderici, mantarlara karşı etkili ve kas gevşetici etkileri vardır. Bakterilere karşı etkisi galangin, pinosembrin, kafeik asit ve ferulik asit içeriğinden, virüslere karşı etkisi kafeik asit, kersetin ve luteolinden, mantarlara karşı etkisi de pinobanksin, pinosembrin, kafeik asit, benzil ester, sakuretin ve pterostilbene 'den kaynaklanmaktadır.    
  İçerisinde Polen bileşenleri taşıdığından alerjik bünyeli kişilerin kullanımında dikkat edilmesi gerekmektedir. Arı ürünlerine alerjisi olanlar ve kimyasal ilaç alanlar doktora danışmadan kullanmamalıdır. Bunların dışında bildirilmiş hiçbir yan etki ve toksik etkisi yoktur.        
  Arı ürünleri alerjisi olmayan, astım ya da yüksek alerji riski taşımayan arı ürünü tüketmemesi önerilen kişiler dışında 4 yaş itibariyle herkes kullanabilmektedir.    
  Multimar Propolis; Türkiye’de ilk ve tek çiğnenebilir formdaki üründür. Kullanımı kolaydır. Özellikle şurup veya hap formlarını kullanmakta zorlanan çocukların rahatlıkla kullanabilecekleri formu anne ve babalara büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Tat, koku ve form açısından tüm çocuklar tarafından sevilerek ve isteyerek kullanılmaktadır.    
  Multimar Propolis Çiğnenebilir Form sadece eczanelerde satılmaktadır. Size en yakın eczaneden temin edebilirsiniz.      
  Multimar Propolis Çiğnenebilir Form  4-10 yaş grubu için günde 1 , yetişkinler için günde 2 yumuşak jel  tavsiye edilmektedir.      
  Multimar Propolis  Çiğnenebilir Formda da Helal üretim yapılmış, sertifikalı, yerli, yenilebilir Sığır Jelatini kullanılmaktadır.    
  Multimar Propolis Çiğnenebilir Form serin ve rutubetsiz ortamlarda çocukların ulaşamayacağı yerde saklanmalıdır.