Multimar Kuşburnu (Çiğnenebilir form) SSS

Kuşburnu (Rosa canina) Avrupa, kuzeybatı Afrika ve Batı Asya'da yetişen bir tür bitki. İçi tüylüdür ve çok sayıda tohumu vardır. Sonbaharda olgunlaşır. C vitamini açısından dünyanın en zengin meyvesidir. Taze olarak tüketildiği gibi kurutularak da kullanılır. Çayı ve marmelatı yapılır.    
  Türkiyede doğal olarak yetişen kuşburnunun yetişmesi için en önemli etken nemliliktir. Bu nedenle de başta Karadeniz Bölgesi olmak üzere Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde de kuşburnuna rastlanması mümkündür. Bunun yanı sıra İç Anadolu bölgesinin kuzey taraflarında da kuşburnunun farklı türleri bulunur. Türkiye içerisinde kuşburnu ile özdeşleşen il Tokat'tır. Ayrıca dünya genelinde de Avrupa, Kuzey Afrika ve Asya'nın batı kısımları başlıca kuşburnu yetiştiriciliği yapılan alanlardır.    
  Kuşburnu, oldukça şifalı olan bir bitkidir. Kuşburnu en çok C Vitamini’nin diğer hiçbir meyvede olmadığı kadar yüksek oranda olmasıyla dikkat çekmiştir. Grip ve soğuk algınlığı konusunda bağışıklık sitemini destekleyici bir üründür. Kuşburnunun içinde B1, B2, K, P vitaminleri, Protein, mineraller, potasyum, Sodyum, kalsiyum, Magnezyum, fosfor ve meyve asitleri vardır.  
  1 adet yumuşak jel 200 mg Kuşburnu ekstraktı içerir. 4-10 yaş grubu için günde bir adet, yetişkinlerde günde iki adet tüketilmesi tavsiye edilir.      
  Multimar kuşburnu Çiğnenebilir Form sadece eczanelerde satılmaktadır. Size en yakın eczaneden  temin edebilirsiniz.        
  Bildirilmiş hiçbir yan etki ve toksik etkisi yoktur.
  Multimar Kuşburnu  Çiğnenebilir Formda da Helal üretim yapılmış, sertifikalı, yerli, yenilebilir Sığır Jelatini kullanılmaktadır.
  Multimar Kuşburnu Çiğnenebilir Form serin ve rutubetsiz ortamlarda çocukların ulaşamayacağı yerde saklanmalıdır.
  Multimar Kuşburnu Türkiye’de ilk ve tek çiğnenebilir formdaki üründür. Kullanımı kolaydır. Özellikle şurup veya hap formlarını kullanmakta zorlanan çocukların rahatlıkla kullanabilecekleri formu anne ve babalara büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Tat, koku ve form açısından tüm çocuklar tarafından sevilerek ve isteyerek kullanılmaktadır.