Multimar Kara Mürver (Çiğnenebilir form) SSS

  Kara Mürver, hanımeligiller familyasına bağlı olup, taneli ve şifalı bir bitkidir.      
  Mürver Anadolu’nun Marmara ve Karadeniz bölgesinde ve Avrupa’nın, Asya’nın, Türkistan, Kafkaslar ve diğer ılıman bölgelerinde ve Amerika’nın ılıman bölgelerinde yabani olarak yetişir.      
  1 adet yumuşak jel 100 mg Sambucus nigra (Kara Mürver) ekstraktı içerir. Çocuklarda günde bir adet, yetişkinlerde günde iki adet tüketilmesi tavsiye edilir.      
  Multimar Kara Mürver ( Sambucus nigra) Çiğnenebilir Form sadece eczanelerde satılmaktadır. En yakın eczaneden  temin edebilebilmektedir.    
  Bildirilmiş hiçbir yan etki ve toksik etkisi yoktur.
      Multimar Kara Mürver ( Sambucus nigra)  Çiğnenebilir Form da Helal üretim yapılmış, sertifikalı, yerli, yenilebilir Sığır Jelatini kullanılmaktadır.      
  Sambucus nigra (Kara Mürver) Avrupa’da yaygın bir kullanıma sahiptir. Antosiyaninlerce zengin meyvelerinin antioksidan, antienflamatuvar, antikarsinojenik etkilerinin belirlenmesi ve özellikle gribe karşı etkinliğinin bulunması nedeniyle, sağlık alanında çalışmalar yapan araştırmacıların dikkatini çekmiştir. Sambucus nigra (Kara Mürver) güçlü antioksidan etkisi sebebiyle bağışıklık sistemini destekler.        
  Multimar Kara Mürver ( Sambucus nigra)  Çiğnenebilir Form serin ve rutubetsiz ortamlarda çocukların ulaşamayacağı yerde saklanmalıdır.
Multimar Kara Mürver ( Sambucus nigra)  Çiğnenebilir Form Türkiye’de ilk ve tek çiğnenebilir formdaki üründür. Kullanımı kolaydır. Özellikle şurup veya hap formları kullanmakta zorlanan çocukların rahatlıkla tüketebilecekleri çiğnenebilir formu ile anne ve babalara büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Tat, koku ve form açısından tüm çocuklar tarafından sevilerek ve isteyerek kullanılmaktadır.