Multimar Çiğnenebilir Form Balık Yağı SSS

Temel omega 3 yağ asitleri: ALA (alfa-linolenik asit), EPA (eikosapentaenoik asit) ve DHA (dokosaheksaenoik asit)
Balık yağı ideal omega-3 kaynağıdır. Balık yağının faydası omega-3 yağ asitleri olan EPA ve DHA’dan kaynaklanmaktadır. DHA, beynin normal gelişimi ile göz ve sinir sistemi gelişimine, EPA ve DHA, kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. Takviye edici gıda olarak balık yağı tercihi yapılırken ürünün içeriğindeki balık yağı miktarına değil de, EPA ve DHA miktarlarının ne kadar olduğuna dikkat edilmelidir.
Her bireyin günlük omega-3 ihtiyacı, beslenme tarzına ve vücuda zararlı etmenlere maruz kalınmasına göre farklılık göstermektedir. Sağlıklı yaşam için günlük alınması gereken ideal omega-3 miktarının ne olması gerektiği tam olarak belirtilememekle birlikte, TC Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hazırlanan tebliğde, günlük en fazla  alınması gereken omega-3 miktarları şu şekilde sunulmuştur: 4 – 10 yaş grubu çocuklar günde en çok 750 mg Omega 3 alabilir. 11 yaş üstü ve yetişkinler günde en çok 3000 mg Omega 3 alabilir
Anne karnındaki dönemden itibaren tüm yaşam boyunca omega-3’e ihtiyaç duyulmaktadır.
Soğuk ve derin denizlerde yaşayan balıklar, yaşadıkları şartlara uyum sağlayabilmek amacıyla daha fazla yağlıdırlar ve bu nedenle daha yüksek miktarda omega 3 içerirler. Morina balığı, soğuk ve derin deniz balığı olmasının yanında, hacimce büyük bir balık olması nedeniyle de daha yüksek miktarda omega-3 içermektedir.
Hayvansal kaynaklı olan EPA ve DHA sadece derin deniz balıkları, bazı algler ve balık yağı gibi balık ürünlerinde bulunmaktadır. Balık ve balık yağları, özellikle Omega 3 yağ asitleri EPA ve DHA açısından zengin besin kaynaklarıdır.
Vücudumuz Omega 3’e her zaman ihtiyaç duyduğu için devamlı olarak tüketilebilir.
Bu sorunun cevabı ideal Omega 3 ürününün tanımı ile ortaya çıkacaktır. Güçlü içerik, yüksek kalite, toksik maddelerden arındırılmış ideal saflık ve rahatsızlık vermeyen tat bütünleşmesinin olduğu Omega 3 içerikli ürünün en iyi ürün olduğu düşünülebilir.
Balık yağları 4 mevsim kullanıma uygundur.
Omega-3 yağ asitlerinden DHA, çocukların zihinsel ve bedensel gelişiminde ve göz sağlığında büyük önem taşımaktadır.
Derin deniz balıklarından elde edilen, yüksek kalitede üretilen, kimyasal hiçbir katkı kullanılmayan ve tadı güzel olan balık yağı çocuklar için en iyi balık yağıdır.
Balık yağlarının boy uzatmaya etkisi olduğuna dair herhangi bir bilimsel veri bulunmamaktadır.
Balık yağının kilo almaya veya vermeye etkisi olduğuna dair herhangi bir bilimsel veri bulunmamaktadır.
Vücut (hücrelerimiz) Omega-3 yağ asitlerini kendisi üretemez. Dışarıdan balık yiyerek veya balık yağı içerek alınması gerekmektedir.
Balığın gövdesinden elde edilir ve sadece omega-3 yağ asitleri (EPA + DHA) içermektedir. İçerisinde karaciğerden elde edilen balık yağlarında bulunan ve vücutta biriken A ve D vitaminleri olmadığı için güvenle kullanılabilir.
Yemeklerle birlikte veya yemeklerden hemen sonra alınabilir.
Hamilelik veya emzirme döneminde sadece doktora danışarak balık yağı kullanılabilir.
Multimar Balık Yağı Çiğnenebilir Form için bildirilmiş bir yan etki bulunmamaktadır.
Multimar Balık yağı Çiğnenebilir Formda Helal üretim yapılmış, sertifikalı, yerli, yenilebilir Sığır Jelatini kullanılmaktadır.
Multimar Balık yağı Türkiye’de ilk ve tek çiğnenebilir formdaki üründür. Kullanımı kolaydır. Özellikle şurup formlarını kullanmakta zorlanan çocukların rahatlıkla kullanabilecekleri formu, anne ve babalara büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Tat, koku ve form açısından tüm çocuklar tarafından sevilerek ve isteyerek kullanılmaktadır.