Multimar 150 ml Saf Balık Yağı SSS

Katkı maddesi, Omega-6 ve Omega-9 yağlarını içermeyen balık yağı saf Omega3 balık yağıdır. Örneğin ayçiçek yağı, zeytinyağı veya koruyucu içeren balık yağı saf değildir.
Temel omega 3 yağ asitleri: ALA (alfa-linolenik asit), EPA (eikosapentaenoik asit) ve DHA (dokosaheksaenoik asit)
Vücut (hücrelerimiz) Omega-3 yağ asitlerini kendisi üretemez. Dışarıdan balık yiyerek veya balık yağı içerek alınması gerekmektedir.
Hayvansal kaynaklı olan EPA ve DHA sadece derin deniz balıkları, bazı algler ve balık yağı gibi balık ürünlerinde bulunmaktadır. Balık ve balık yağları, özellikle Omega 3 yağ asitleri EPA ve DHA açısından zengin besin kaynaklarıdır. ALA ise bitkisel kaynaklı olup ceviz, keten tohumu, ayrıca dereotu, semizotu, tere gibi yeşil yapraklı sebzelerde bulunmaktadır.
Her balık aynı miktarda Omega 3 içermez. Özellikle soğuk ve derin denizlerde yaşayan balıklar, yaşadıkları şartlara uyum sağlayabilmek amacıyla daha fazla yağlıdırlar ve bu nedenle daha yüksek miktarda omega 3 içerirler.
Balık yağı ideal omega-3 kaynağıdır. Balık yağının faydası omega-3 yağ asitleri olan EPA ve DHA’dan kaynaklanmaktadır. DHA, beynin normal gelişimi ile göz ve sinir sistemi gelişimine, EPA ve DHA, kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. Takviye edici gıda olarak balık yağı tercihi yapılırken ürünün içeriğindeki balık yağı miktarına değil de, EPA ve DHA miktarlarının ne kadar olduğuna dikkat edilmelidir.
Her bireyin günlük omega-3 ihtiyacı, beslenme tarzına ve vücuda zararlı etmenlere maruz kalınmasına göre farklılık göstermektedir. Sağlıklı yaşam için günlük alınması gereken ideal omega-3 miktarının ne olması gerektiği tam olarak belirtilememekle birlikte, TC Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hazırlanan tebliğde, günlük en çok alınması gereken omega-3 miktarları şu şekilde sunulmuştur: 4 – 10 yaş grubu çocuklar günde en çok 750 mg Omega 3 alabilir. 11 yaş üstü ve yetişkinler günde en çok 3000 mg Omega 3 alabilir.
Anne karnındaki dönemden itibaren tüm yaşam boyunca omega-3’e ihtiyaç duyulmaktadır.
Bu sorunun cevabı ideal omega 3 ürününün tanımı ile ortaya çıkacaktır. Güçlü içerik, yüksek kalite, toksik maddelerden arındırılmış ideal saflık ve rahatsızlık vermeyen tat bütünleşmesinin olduğu omega 3 içerikli ürünün en iyi ürün olduğu düşünülebilir.
Balığın gövdesinden elde edilir ve sadece omega-3 yağ asitleri (EPA + DHA) içermektedir. İçerisinde karaciğerden elde edilen balık yağlarında bulunan ve vücutta biriken A ve D vitaminleri olmadığı için güvenle kullanılabilir.
Balık yağları 4 mevsim kullanıma uygundur.
Omega-3 yağ asitlerinden DHA, çocukların zihinsel ve bedensel gelişiminde ve göz sağlığında büyük önem taşımaktadır.
Derin deniz balıklarından elde edilen, yüksek kalitede üretilen, kimyasal hiçbir katkı kullanılmayan ve tadı güzel olan balık yağı çocuklar için en iyi balık yağıdır.
Balık yağlarının boy uzatmaya etkisi olduğuna dair herhangi bir bilimsel veri bulunmamaktadır.
Balık yağının kilo almaya veya vermeye etkisi olduğuna dair herhangi bir bilimsel veri bulunmamaktadır.
Şişe muhtevası 150 mililitredir.
Yemeklerle birlikte veya yemeklerden hemen sonra tüketilebilir.
Herhangi bir koruyucu katkı maddesi bulunmayan Multimar Saf Balık Yağında sadece portakal ve çilek aroması bulunmaktadır.
Bilimsel araştırmalarda bebeğin gelişimi için omega 3 yağ asidi olan EPA ve DHA’ya ihtiyacı olduğu belirtilmektedir. Hamilelik veya emzirme döneminde sadece doktora danışarak balık yağı kullanılabilir.
Vücudumuz Omega 3’e her zaman ihtiyaç duyduğu için devamlı olarak tüketilebilir.
Multimar Sıvı Balık Yağının belirlenen bir yan etkisi bulunmamaktadır.
Multimar Sıvı Balık Yağı güneş görmeyen kuru ve serin bir yerde muhafaza edilebilir. Açıldıktan sonra ise yatay olarak buzdolabında saklanmalıdır.
4-10 yaş grubu çocuklarda günde bir defa 2,5 ml, 11 yaş üstü ve yetişkinlerde günde bir kez 5 ml tüketilmesi önerilir. 2,5 ml kullanım ile alınabilecek Omega 3 miktarı 690 mg ’dır. ( 368 mg EPA ve 241 mg DHA )
Multimar Saf Balık Yağı sadece eczanelerde satılmaktadır.