Balık Yağı Ne İşe Yarar?

Her ebeveynin mutlaka bildiği bir gıda takviyesi olan Balık Yağı, birçok soruyu da beraberinde getirmektedir. Çoğu kişi bunun hakkında şüpheye düşüyor ve kullanırken şüpheyle kullanıyor ya da hiç kullanmıyor. Tüm bunlara kulak tıkayıp çocukları için düzenli olarak balık yağı tüketen anneler de bulunuyor. Biz ise aklınızdaki soru işaretlerinin giderilmesi için bu yazımızda birkaç noktaya değineceğiz.

Öncelikle şunu belirtelim ki, balık yağının, yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde birçok faydası bulunmuştur. Özellikle sinir hücreleri için oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. Bu da haliyle birçok faydasının olduğu anlamına gelir. Fakat hakkında söylenen ve bilimsel olarak kanıtlanmamış faydalar da bulunuyor ki bunların bazısı şehir efsanesi haline de gelmiş durumda. Biz burada size balık yağının faydalarından bahsedeceğiz.

Sinir Hücrelerine Faydası

Balık yağı olarak bilinen Omega-3 EPA ve DHA yağ asitleri, sinir hücrelerinin miyelin kılıfı kısmının yenilenmesinde aktif rol oynarlar. Beynin gri madde olarak bilinen kısmının büyük çoğunluğuna bu rengi miyelin kılıf vermektedir ve dolayısıyla bu yağ asitleri beyin gelişimine de faydalıdır. Özellikle çocuklarda kullanıldığında sağlıklı bir beyin gelişimi için oldukça aktif rol oynar. Aynı zamanda göz sinirleri için de oldukça faydalıdır ve görme yetisini kuvvetlendirir.

Kalp Sağlığı

Balık yağı, kalp için de oldukça etkili bir organik maddedir. Günlük düzenli kullanımı kalp hastalıkları riskini azaltır.

Anne ve Bebek Sağlığı

Balık yağı, anne ve bebek sağlığı için de oldukça faydalıdır. Hamilelik döneminde anne için oldukça faydaları bulunmakta ve bebek için de göz ve beyin gelişimine destek sağlamaktadır.

Balık yağı hakkında “iştah açar” ya da “boy uzatır” şeklinde faydalardan da söz edilmektedir fakat bilimsel olarak bu henüz kanıtlanmamıştır. 

Balık yağını kullanmak istiyor ya da kullanıyor ama çocuğunuz bundan pek hoşlanmıyorsa Multimar’ın kokusuz saf balık yağı ve jelibon şeklinde çiğnenebilir form balık yağını denemenizi tavsiye ederiz. Birçok anneden aldığımız geri dönüşlere göre çocuklar bu balık yağlarını severek tüketmekte ve her zaman istemektedirler. Multimar ürünleri tüm eczanelerde!

Categories:

Posted by multimar_admin

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.